Kadaň

Město Kadaň je proslulé díky nejdelšímu zachovalému opevnění v Čechách. Dominantou je Mikulovická brána, Katova ulička, která je zapsána v České knize rekordů jako nejužší ulice. Další významnou památkou je Františkánský klášter, který je nejstarším poutním místem na našem území, je zasvěcený Čtrnácti svatým pomocníkům.

Klášter má zachovalé sklípkové gotické klenby a jeho zmínky o vzniku jsou z roku 1473, kdy jej údajně postavil rod Hasištejnských z Lobkovic. V současné době se v klášteře nachází muzeum s archeologickými a mineralogickými expozicemi, některé expozice se také věnují historii Kadaně a těžbě nerostných surovin.

Součástí klášterní zahrady je vinohrad, kde můžete spatřit nejrůznější způsoby vedení révy. Oblíbené mezi místními i turisty je tradiční Vinobraní.

Další pěknou zajímavostí je Katova ulička, jedná se vlastně o obyčejný průchod z náměstí, který vede ke katově plácku, který je součástí hradebního opevnění. Na konci uličky je Katova branka, nad kterou jsou umístěny hradební vížky.

V okolí Kadaně se nachází spoustu zajímavých míst, jedním z nich je Nechranická přehrada, kde se v létě můžete i ubytovat a zkusit vodní sporty. Od jara do podzimu můžete vyzkoušet oblíbenou Doupovsku dráhu, kde se svezete lokálkou. Během cesty vlakem máte jedinečnou příležitost spatřit úžasné výhledy na Doupovské hory.

Na lyže do českých hor

Kvalitní vybavení na kolo

Zážitky pro muže, ženy, adrenalinové nadšence..