Lipno

K nejkrásnějším místem v Čechách patří bezpochybně Lipenská přehrada a její okolí. Lipno svojí krásou a nespočtem různých aktivit pro trávení volného času, patří k vyhledávaným místům na letní i zimní dovolené. V létě jsou k dispozici písečné i kamínkové pláže, rybolov, dětská hřiště, bazén, dětské centrum, stezka v korunách stromů, lesní hřiště a několik desítek kilometrů cyklostezek krásnou šumavskou krajinou. V zimě je v oblibě lyžování, bruslení a skateboarding.


V okolí Lipna se nachází vodopády sv.Wolfganga, najdete je asi po 30 minutové procházce od kláštera ve Vyšším Brodě. Zejména na jaře, po velkém tání sněhu vás čeká velkolepá podívaná. K vodopádům vede Opatská stezka I., kterou doprovází několik informačních tabulí. Navíc pokud se vydáte na vodopády přímo z Lipna, můžete se cestou zastavit u Čertovy stěny.
Dalším zajímavých zážitkem na Lipně je přívoz Frymburk – Frýdava, který jezdí v pravidelných intervalech.


Vítkův kámen
Velmi oblíbeným výletem na Lipně je také vesnička Svatý Tomáš. Nejen, že nabízí unikátní zříceninu hradu Vítkův kámen, ale také nedotčenou přírodu. Horská vesnička se nachází v CHKO Šumava a leží na pravém břehu Lipna. K vidění je také kostel Svatého Tomáše, označován jako kostel Božího těla, který byl založen roku 1348 Petrem I. z Rožmberka. A do třetice, pokud zavítáte tímto směrem, nenechte si ujít ani Lovecký zámeček. Ten je postaven ve švýcarském stylu a je krásnou dominantou celé osady.

Na lyže do českých hor

Kvalitní vybavení na kolo

Zážitky pro muže, ženy, adrenalinové nadšence..