Myslete na COVID testy před cestou do zahraničí

Celosvětová pandemie spojená s onemocněním COVID-19 ovlivnila naše života v mnoha směrech. A stále ještě ovlivňuje. Mimo jiné se to týká také cestování po celém světě. Plánování jakékoliv dovolené je daleko obtížnější než kdykoliv předtím, o tom není žádných pochyb. Nežli začnete řešit cestu za hranice České republiky, měli byste provést několik důležitých věcí.

  • Prohlédněte si aktuální informace na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.
  • Sledujte aktuální situaci v cílové destinaci.
  • Nepodceňujte nic v rámci nařízených opatření.

COVID testy vás jistě neminou

Když se začnete zajímat o všechny povinnosti související s cestováním do zahraničí, určitě vám neunikne informace o tom, že budete potřebovat COVID testy. Bez nich vás nevpustí do mnoha evropských, ale také exotických zemí. Ve své podstatě jde o pomyslnou vstupenku pro cestování, která je zapotřebí asi v každé postižené zemi touto pandemií.

Důležité je ovšem sledovat nejenom to, že potřebujete COVID test, ale i jakého musí být typu. Před odjezdem nebo odletem si můžete nechat udělat dva odlišné typy testů.

  • Bezplatný antigenní test.
  • Placený RT-PCR test.

Pozor si musíte dávat i na to, jak starý tento test může být. Tyto informace jsou pochopitelně čitelné z potvrzení o absolvovaném testu, respektive z jeho výsledků. Při cestě na letiště byste na takové potvrzení rozhodně neměli zapomenout. Dnes má stejnou váhu, jako cestovní pas.

Omezená doprava v době COVIDu

Je neoddiskutovatelné, že doprava v době COVIDu cestovatelům jen komplikuje život. O tom vás ostatně přesvědčíme i v následujících řádcích. V závislosti na tom, z jaké destinace se budete vracet musíte myslet na to, že po vás bude vyžadován COVID test i v rámci návratu. Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou přes tohle všechno, musíte zkrátka na důležité věci pomýšlet od A až do Z.

Čerpejte informace na těch správných místech

Kromě oficiálních zdrojů informací, kterými jsou obvykle ministerstva zahraničních věcí vybraných zemí můžete spoléhat také na ty přidružené. Důkazem je cestovatelský portál www.cklub.cz, kde si přečtete mnohé zkušenosti cestovatelů a hodnotné diskuze. Nabídka tohoto projektu je však daleko bohatší, o čemž se můžete přesvědčit sami.

Na lyže do českých hor

Kvalitní vybavení na kolo

Zážitky pro muže, ženy, adrenalinové nadšence..