Odpočinek je důležitý, vyzkoušejte relax a zážitky na kole

Moderní doba je dnes velmi uspěchaná

Lidé se stále za něčím honí a na sebe nemají moc času. Odpočinek je ale důležitý a to mnoho lidí podceňuje. Práce, kariéra a jiné povinnosti člověka zaměstnává natolik, že zapomíná na své zdraví, na rodinu na své koníčky.

Když je pak člověk opravdu unavený a potřebuje dobít baterky, má jistě nějaký recept, jak si pozvednout náladu nebo se uvolnit, odpočinout si a dodat tělu energii. Někomu postačí dlouhý a sladký spánek, jiný se rád toulá v přírodě nebo sportuje. Někdo dokonce od každého kousek.

Jak odpočívám já?

Bohužel i já patřím do kategorie workoholiků. Jsem člověk, který moc odpočívat neumí, ale když pak přijde na věc, ráda si polenoším třeba několik dní u moře, bez telefonu, bez starostí. Každopádně mám ráda cestování všeobecně, jen mi na něj nezbývá tolik času. Kdybych si mohla něco přát, bylo by to právě cestování, které je každou cestou jiné a nové.

Ráda objevuji a každá země toho nabízí tolik zajímavých a nádherných míst, že bych to asi za celý život nestihla. S cestováním spojuji i odpočinek v podobě wellness. Jednou za čas si ráda odpočinu někde v lázních, při masáži, kdy můžu být alespoň na chvíli hýčkána.

Odpočinu si nejen já, ale i mé unavené tělo

Cítím se pak opravdu skvěle. Ovšem v mnoha případech mi čas nedovolí takového požitku a tak jsem si musela najít jinou alternativu. Mám ráda procházky v přírodě. Žiji v kouzelném kraji pokladů, který nabízí úchvatná místa, kam se ráda vracím. V létě se daří houbaření a v zimě dokážu relaxovat na běžkách. jeseníky mají své kouzlo a já ráda jezdím na Červenohorské sedlo na lyže i kolo a horské lyžařské středisko Ramzová s lanovkou na Špičák je krásné nejen v létě.

Zima totiž může být i krásně třpytivá a při západu slunce, někde v kopcích je výhled na krajinu Jeseníků dokonalý.

I kolo se může stát kamarádem

Pokud si v letních měsících najdu čas, vydám se na malou projížďku na kole. Nejsem sice sportovec, ale tohle člověka trochu nabije pozitivní energií. Myslí na úplně jiné věci, než je práce a navíc udělá i něco pro sebe. Pohyb je důležitý. Navíc mám při takové vyjížďce na kole vždy dobrý pocit, že jsem zdolala o nějaký ten kilometr navíc než minule.

Cyklotrasy jsou v našem kraji téměř všude, ale na kole se dá vyjet i jinudy. Každopádně se takovýto relax hodí jen v případě vhodného počasí, ale je stále co objevovat.

Když počasí nepřeje

A jak odpočívám v případě, že je venku zima nebo dlouhodobě prší? Mám ráda klid, někdy až hrobové ticho. Odpočívám čtením knihy nebo psaním. Píšu články nebo texty na různá témata a rozšiřuji si tak obzory. Nevěděla jsem nic o pokládce vinylové podlahy, o vertikálních zahradách nebo o dronech. Dnes už to vím.

Na papír se dá napsat cokoliv, pocity, nálady, přání i zlost. Je to fantazie, ale já si pročistím duši a prokrvím i mozek.

Na lyže do českých hor

Kvalitní vybavení na kolo

Zážitky pro muže, ženy, adrenalinové nadšence..