Vydejte se na kole k nejmenšímu ledovcovému jezeru na Šumavě

Šumava má milovníkům cyklistiky rozhodně co nabídnout

Na své si zde přijdou nejen nadšenci do dlouhých a náročných tratí, ale i tzv. sváteční cyklisti, kteří daleko raději nežli náročný terén ocení krásný výhled a příjemnou projížďku. Cyklostezky na Šumavě jsou různorodé a jedna z nich vás dovede k nejmenšímu ledovcovému jezeru.

Z Železné rudy přes Novou Hůrku k jezeru Laka a zase zpátky

Malé zato však malebné městečko Železná ruda bylo původem zapadlou osadou ukrývající se hluboko v lesích. Dnes je to oblíbené středisko jak zimní, tak i letní turistiky, kde si kromě přírodních krás a sportovních areálů vychutnáte také šumavské cyklostezky a další zajímavá lákadla.

Trasa vedoucí od Železné rudy přes Novou Hůrku až k jezeru Laka a zase zpátky patří mezi středně náročné cyklostezky na Šumavě. Je dlouhá necelých 26 kilometrů a ujet se dá do půl druhé hodiny. Cestou zdoláte převýšení 757 metrů a vystoupáte do nadmořské výšky 1203 metrů.

Nejmenší a zároveň nejvýše položení ledovcové jezero

Asi největším lákadlem této cyklostezky na Šumavě je nejmenší a zároveň nejvýše položené ledovcové jezero Laka. Nachází se pod horou Plesná jihovýchodním směrem od Železné rudy, kde váš cyklovýlet začne a kde také po zdolání celé trasy zase skončí.

Pokud jste nejen nadšenými cyklisty, ale také romantické duše, výhled na jezero si zamilujete. Plovoucí rašelinové ostrůvky a zarůstající vegetace vás odmění za vynaložené úsilí a středně náročné šlapání do pedálů.

Kde se ubytovat?

Zaujala vás vidina romantického jezera natolik, že se do Železné Rudy vydáte na dovolenou nebo alespoň prodloužený víkend? Pak určitě budete hledat útulné ubytování.

Apartmány Anička nabízí příjemné zázemí. Oceníte nejen vlastní koupelnu, ale i příjemně zařízené pokoje.

Luxusní ubytování a ideální základna pro výlety

Kdo touží odměnit se luxusem, ten by měl složit hlavu v OREA Resortu Horizont Šumava, který se nachází na jižním svahu Hory Pancíř.

Kousek od německé Bayerisch Eisenstein stojí Chata Obzor, kde můžete využít vlastní zahradu – například se po zdolání cyklostezky usadit s vychlazeným nápojem v ruce. Za odměnu!

Nebo si najděte sami ubytování v okolí Železné RudyBooking.com

Na lyže do českých hor

Kvalitní vybavení na kolo

Zážitky pro muže, ženy, adrenalinové nadšence..